Kayanın doğasına ve delme yöntemine göre elmas uç tipi nasıl seçilir

July 29, 2021

hakkında en son şirket haberleri Kayanın doğasına ve delme yöntemine göre elmas uç tipi nasıl seçilir

1) PDC bit, düz polikristal elmas bit ve yüzeye monte bit genellikle yumuşak, orta sert ve tam homojen kayalar için kullanılır.

2) Emprenyeli uçlar genellikle sert, sert, kırık, kırık ve yüksek aşındırıcı kayalar için kullanılır.

3) Sert matris elmas bit, güçlü aşındırıcılık, iri taneli ve kırılmış yumuşak kaya için seçilir.

4) Yumuşak matris elmas uç, sert, zayıf aşındırıcı, ince taneli ve sağlam kaya ("kayma" oluşumu) için seçilir.

5) Aşındırıcılık ile sertlik arasında bir çelişki varsa, aşındırıcılığa tabidir.Örneğin, güçlü aşındırıcılığa ve yüksek sertliğe sahip kayalarda ekstra sert matris seçilmelidir.Aksi takdirde, matris kayalar tarafından hızla aşınacak ve uç çalışma kabiliyetini kaybedecektir.

6) Karmaşık kaya oluşumu ve daha güçlü aşındırıcılık nedeniyle yüksek dereceli ve ince taneli elmas seçilmelidir.

7) Kaya, güçlü aşındırıcılığa, nispeten kırık ve kaba parçacıklara sahiptir.Yüksek elmas konsantrasyonuna sahip matris seçilir.

8) Kaya yumuşak, kırık, aşındırıcı ve sert ise çok ağızlı ve büyük ağızlı emdirilmiş elmas uç, aksi takdirde çok ağızlı ve küçük ağızlı uç seçilmelidir.

9) Tipik elmas uç dudak şeklinin uygulama kapsamı aşağıdaki gibidir.

① Düz tabanlı.Delik indirildikten sonra bir süreç devam ediyor ve normal çekim ancak delik bir mikro ark haline getirildikten sonra elde edilebilir.Zayıf stabilite, sondaj deliği bükülmesine neden olması kolay, yaygın olarak sert ve orta aşındırıcı kayaların delinmesinde kullanılır.

② Dudak daireseldir.İlk öğütme süresini kısaltabilir ve genellikle orta sert ve orta aşındırıcı kayalarda kullanılır.

③ Yarım daire dudak.Dudağın iç ve dış kenarı güçlendirilmiştir, sert ve aşındırıcı kayalar için uygundur.

④ Kademeli dudak (tek veya çok basamaklı).Kırık serbest yüzey üretmek için tel hatlı karot ve diğer kalın duvar matkaplarında yaygın olarak kullanılır.İyi delme stabilitesine ve belirli sapma önleme etkisine sahiptir.Orta sert zayıf aşındırıcı kaya tabakası için uygundur.

⑤ Konik dudak yüzeyi (iç koni, dış koni, bikonik).Deliğin dibinde, sapma önlemeye elverişli olan iyi bir stabilite ve rehberliğe sahiptir.Genellikle tel hattı karot bitinde kullanılır.

⑥ Alt sprey dudak.Delik tabanı temiz yıkanır, bu da kırık kayadaki kurtarma oranını artırabilir, ancak işleme karmaşıktır.

⑦ Konsantrik tırtıklı dudak.Sonuçlar, deliğin dibinde birçok serbest yüzey olduğunu ve iri kaya tozunun elmas kesmeye yardımcı olduğunu göstermektedir;Gerekli eksenel basınç küçüktür ve ayrıca sapma önleme işlevine sahiptir;Sert, yoğun ve zayıf aşındırıcı kayalar için uygundur.

⑧ Dik açılı yamuk dudak.Deliğin altındaki kaya ile temas alanı küçüktür, özgül basınç büyüktür ve meme büyüktür.Formasyona uygundur ve belli bir geniş spektruma sahiptir, ancak kırık formasyon için uygun değildir.

⑨ Eğimli bitin dudağının seçimi.Dallanma noktası sapması için alt dudağın dışında küçük bir eğriliğe sahip bir parça seçilmelidir, böylece kayayı yanal olarak almak ve yeni delikler açmak;Eğimli bitin hizmet ömrünü ve kalitesini iyileştirmek için, delik alt eğimi için alt dudağın dışında daha büyük eğriliğe sahip bir bit seçilebilir.Eğimli ucun dudak merkezi, sıfır hızın "ölü noktasından" kaçınmalıdır.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mr. Bill, George, Michael
Tel : 13764195009
Faks : 86-021-54380177
Kalan karakter(20/3000)